Artykuły ze źródła: Akademia Leona Koźmińskiego

Akademia Leona Koźmińskiego, ranking Financial Times European Business Schools 2023
Edukacja finansowa

Akademia Leona Koźmińskiego najlepszą uczelnią biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej według rankingu FT

Dziennik Financial Times opublikował tegoroczny ranking najlepszych uczelni biznesowych w Europie, biorący pod uwagę zarówno realizowane programy studiów dyplomowych, podyplomowych, MBA, Executive MBA, jak i programy rozwojowe. Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w rankingu jako jedyna z Polski i najwyżej notowana z Europy Środkowo-Wschodniej. To kolejne potwierdzenie, że uczelnia jest najlepszym partnerem w rozwoju – zarówno dla studentów, słuchaczy, jak i firm, czytamy na stronie ALK.

CZYTAJ WIĘCEJ
smartfon, ikony social media
Firma | Technologie i innowacje

Naukowcy z Akademii Leona Koźmińskiego ustalili jak wzrost liczby śledzących profil społecznościowy firmy wpływa na jej przychody

Nawet o 30 mln złotych rocznie może poprawić się wynik finansowy przedsiębiorstwa, które umiejętnie angażuje uwagę użytkowników mediów społecznościowych. Badacze z Akademii Leona Koźmińskiego ustalili, że liczba obserwujących profil firmy na LinkedInie przekłada się na jej przychody. Jak obliczyli, przyrost widowni w serwisie o 1 proc., może oznaczać powiększenie przychodu przedsiębiorstwa o 0,5 proc.

CZYTAJ WIĘCEJ
Dr Anna Czarczyńska – wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego.
Komentarze ekspertów

Koronawirus w Polsce: własna firma tylko dla zuchwałych?

Własna firma to marzenie większości Polaków. W powszechnej świadomości łączy się z większą niezależnością, poczuciem wpływu na kształtowanie swojej ścieżki kariery zawodowej, a wreszcie większym potencjałem dochodowym – przynajmniej w wyobrażeniu tych, którzy nigdy żadnej firmy nie prowadzili ‒ podkreśla w komentarzu dr Anna Czarczyńska, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ
bank, upadłość
Gospodarka | Raporty

Bank na złe długi – czy to najlepsza odpowiedź na możliwy kryzys bankowy?

Być może już niedługo w wyniku pandemii będzie konieczne ratowanie niektórych europejskich banków. Grupa ekspertów z Akademii Leona Koźmińskiego, Oxford University i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju przeanalizowała skuteczność wybranych instrumentów naprawczych dla sektora bankowego. Naukowcy brali pod uwagę największe kryzysy bankowe od początku lat ’90.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1